Sterilisera mer än dina händer. Använd din HDS för att eliminera bakterier och sporer i din massa.

Har det någonsin funnits en mer kritisk tid när det gäller att ta hand om din personliga hygien? Kan du garantera din kund att produkten är fri från bakterier?

Ansvaret som nu ligger hos oss för att förhindra att detta virus sprids, än mer, har fått oss att vidta flera drastiska åtgärder. Några mer uppenbara än andra. Stanna hemma när du känner dig sjuk. Se till att tvätta händerna ordentligt. Men en sak som kanske inte är så uppenbar är att sterilisera din massa i ditt pappersbruk. Vi vill vänligt påminna våra befintliga kunder om vilket kraftfullt verktyg de har i ett KRIMA Hot Dispersion System. Tryckbehållare som gör att massan når temperaturen upp till 120 ° C (248 ° F) för att eliminera alla bakterier och sporer.

Nyckelfunktionen för het-dispergering är behandling med hög temperatur med hög torrhalt. Detta leder till många fördelar: förbättring av fiberegenskaper, eliminering av bakterier och mjukning av smuts och klibbiga föroreningar för effektivare spridning. Förloppstiden är 2 minuter vid en temperatur på upp till 120 ° C (248 ° F).

För att lära dig mer om de många fördelarna med KRIMA HDS, se länken nedan.

Vårt erbjudande

dynamicMediaItem.Name

  • Testanläggning för papper & massa

    Testa ditt råmaterial i vår pilotanläggning och analysera maskinens prestanda i vårt laboratorium.

  • Ingenjörs- och projektbaserade leveranser

    Kundunika lösningar för just er applikation.

  • Start-upp

    Full service på plats tillsammans med er maskinleverans.

  • Global support

    Vi har kontor i Sverige, Kanada, Tyskland, Kina, Indien och agenter över hela världen.

  • Servicebesök

    Låt oss besöka er anläggning och hjälpa er att förbättra maskinens prestanda.

Kontakt

Är du i behov av teknisk support eller reservdelar till din anläggning? Intresserad av ett besök från vår personal eller en offert? Kontakta något av våra lokala kontor runt om i världen!

Johan Göth
Johan Göth Sales & Marketing Director Telefon: + 46 (0)380 76092 Mobil: + 46 (0)70 200 0928 E-post: johan.goth@cellwood.se
Sverige
Niklas Tunell
Niklas Tunell Area Sales Manager, N & S America Telefon: + 1 416 925 8772 Mobil: + 1 416 704 0147 E-post: niklas.tunell@cellwood.se
Kananda
Mårten Karlberg
Mårten Karlberg Area Sales Manager Mobil: + 46 (0)70 760 4132 E-post: marten.karlberg@cellwood.se
Sverige
Christian Stiller
Christian Stiller Area Sales Manager Mobil: + 46 (0)70 760 8183 E-post: christian.stiller@cellwood.se
Sverige
Kaj Trymell
Kaj Trymell Area Sales Manager, Estate Manager Telefon: + 46 (0)380 76006 Mobil: + 46 (0)70 673 9042 E-post: kaj.trymell@cellwood.se
Sverige
Åsa Billfeldt
Åsa Billfeldt After Sales Manager Telefon: + 46 (0)380 76021 Mobil: + 46 (0) 70 322 02 22 E-post: asa.billfeldt@cellwood.se
Sverige
Gith Cedulf
Gith Cedulf Marketing Coordinator Spare Parts Telefon: + 46 (0)380 76018 E-post: gith.cedulf@cellwood.se
Sverige
Olivia Holm
Olivia Holm Sales Coordinator Spare Parts Telefon: + 46 (0)380 76095 E-post: olivia.holm@cellwood.se
Sverige
Lotta Roos
Lotta Roos Sales Coordinator Spare Parts Telefon: + 46 (0)380 76005 E-post: lotta.roos@cellwood.se
Sverige
Veronica Uddén
Veronica Uddén Shipping Manager Telefon: + 46 (0)380 76003 E-post: veronica.udden@cellwood.se
Sverige
Camilla Skans Thörn
Camilla Skans Thörn CFO Telefon: + 46 (0)380 76087 E-post: camilla.skans.thorn@cellwood.se
Sverige
Stefan Virtanen
Stefan Virtanen Technical Manager Telefon: + 46 (0)380 76025 Mobil: + 46 (0)72 731 3368 E-post: stefan.virtanen@cellwood.se
Sverige
Björn Math
Björn Math Purchasing Manager Telefon: + 46 (0)380 76081 E-post: bjorn.math@cellwood.se
Sverige
Tomas Anarp
Tomas Anarp Senior Technical Advisor Telefon: + 46 (0)380 76014 Mobil: + 46 (0)70 644 8478 E-post: tomas.anarp@cellwood.se
Sverige
Daniel Stenberg
Daniel Stenberg Product Manager, Grubbens E-post: daniel.stenberg@cellwood.se
Sverige
Ola Sahlstedt
Ola Sahlstedt Product Manager, Krima Telefon: + 46 (0)380 76019 E-post: ola.sahlstedt@cellwood.se
Sverige
Praveen P.R
Praveen P.R Technical Support Manager Telefon: + 91 97 46 89 01 34 E-post: praveen.pr@cellwood.se
Indien
Ulla Fischer
Ulla Fischer Managing Director, Germany Mobil: +49 (0) 171 7326611 E-post: info@cellwood.de
Tyskland
Frank Hinterwälder
Frank Hinterwälder Sales & Application Manager Mobil: +49 (0) 151 15381576 E-post: frank.hinterwaelder@cellwood.de
Tyskland
Kevin Klassen
Kevin Klassen Area Sales Manager Telefon: + 49 (0) 151 14152575 E-post: kevin.klassen@cellwood.de
Tyskland
Christopher Plaß
Christopher Plaß After Sales E-post: info@cellwood.de
Tyskland
Frank Jiang
Frank Jiang Managing Director, China Telefon: + 86 21 5496 1756-808 Mobil: + 86 138 1680 0426 E-post: frank.jiang@cellwood.se
Kina
Kent Xu
Kent Xu Senior Erection Supervisor Telefon: + 86 21 5496 1756 Mobil: +86 138 1642 5353 E-post: kent.xu@cellwood.se
Kina
Paul Gao
Paul Gao Senior Commissioning Engineer Telefon: + 86 139 2260 8493 E-post: paul.gao@cellwood.se
Kina
Tony Lu
Tony Lu After Market Sales Engineer Telefon: + 86 21 5496 1756 Mobil: + 86 188 0191 0507 E-post: tony.lu@cellwood.se
Kina